Inauguracja nowego roku akademickiego na Politechnice Radomskiej

W czwartkowe przedpołudnie w radomskiej katedrze ks. bp Henryk Tomasik celebrował Mszę św. w intencji profesorów, wykładowców, pracowników i studentów Politechniki Radomskiej im. Kazimierza Pułaskiego. We Mszy św. uczestniczył Senat Uczelni, poczet sztandarowy, a oprawę muzyczną zapewnił chór Politechniki. Ks. biskup nawiązując do czytań mszalnych mówił o tym, że także dzisiaj odbywa się dialog Boga z człowiekiem. Szczególnie do niego wezwani są ludzie nauki, którzy odkrywając piękno i
doskonałość świata mogą dotrzeć do jego Stwórcy. Ks. biskup na początku roku cytował B. Pascala, który mówił, że mała wiedza oddala od Boga, duża wiedza zaś do Niego prowadzi. Na zakończenie Mszy św. ks. Marek Adamczyk poinformował o formach działalności naszego Duszpasterstwa oraz zapewnił, że DA nadal stanowi zaplecze modlitewne środowiska akademickiego Radomia.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy liturgicznej Mszy św.: chórowi, księdzu Rektorowi i diakonom z WSD, a także ministrantom oraz Sylwii i Iwonie za przygotowanie czytań i modlitwy wiernych.

2011-10-07T11:09:30+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK