Narodowa Pielgrzymka Studentów do Ziemi Świętej

Jesienią tego roku polscy studenci -w tym kilkuosobowa reprezentacja z naszej diecezji -udadzą się z narodową pielgrzymką akademicką do Ziemi Świętej. Ma ona być zorganizowana na wzór ubiegłorocznej narodowej pielgrzymki młodzieży francuskiej, którzy do miejsc związanych z ziemskim życiem Chrystusa pielgrzymowali ze swoimi biskupami i kapłanami

Po przeżyciu doświadczenia pustyni Negew oraz spotkaniach z wiernymi w parafiach Galilei, francuska młodzież nawiedziła Bazylikę Narodzenia Pana Jezusa oraz sanktuarium Pola Pasterzy. Wieczorem młodzi uczestniczyli w czuwaniach modlitewnych, śpiewali pieśni religijne i słuchali świadectw m.in. wolontariuszy pracujących w szpitalu dziecięcym Świętej Rodziny w Betlejem. Na zakończenie pielgrzymki kard Vingt-Trois przewodniczył uroczystej Eucharystii ?rozesłania? w Dolinie Jozafata. Mamy powtórzyć tamto doświadczenie w gronie naszych rodaków.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 23-30 sierpnia 2012 r. Koszt to 1500 zł + 470 USD. To już ostatnie dni, aby się zgłosić. Zapisy i informacje u ks. Marka Adamczyka, mejlowo: da-radom@wp.pl. Przy zapisie wpłacamy zaliczkę w wysokości 500 zł i 70 USD.

 

2012-01-13T14:26:02+01:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK