Zapraszamy na drogę krzyżową ulicami Radomia. Początek o 20:00.

W Niedzielę Palmową (1 kwietnia) przeżywać będziemy diecezjalne obchody XXVII Światowego Dnia Młodzieży. Benedykt XVI na hasło tego wydarzenia wybrał słowa św. Pawła: Radujcie się zawsze w Panu! (por. Flp 4,4).

Tradycyjnie tego dnia w Radomiu organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami miasta. W TYM ROKU DROGA KRZYŻOWA ROZPOCZNIE SIĘ O GODZ. 20.00 przy kościele św. Jana (Fara).

Tak jak rok temu, trzy stacje Drogi Krzyżowej będą miały nietypową formę (prezentacje multimedialne, inscenizacja). Mam jednak nadzieję, że podobnie jak w poprzednich latach, uda nam się zachować modlitewny ? refleksyjny ? charakter tego nabożeństwa. Zakończenie spotkania będzie miało miejsce przed radomską katedrą.

Jak napisał Benedykt XVI: Dzięki Janowi Pawłowi II (?) Niedziela Palmowa jest dniem w szczególny sposób poświęconym młodzieży. W tym dniu młodzi ludzie na całym świecie wychodzą na spotkanie Chrystusowi, pragnąc prowadzić Go do swoich miast i krajów, aby On był wśród nas i mógł ustanowić w świecie swój pokój. Niech dzień ten stanie się dla nas szczególną okazją do zamanifestowania naszej wiary.

Serdecznie zapraszam do uczestnictwa w tych uroczystościach nie tylko młodzież, ale wszystkich mieszkańców Radomia i okolic.

Bp Henryk Tomasik, Ordynariusz Radomski

2012-03-30T14:17:48+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK