Noc konfesjonałów w DA.

W Wielki Poniedziałek od 20:00 do 0:00 każdy będzie mógł przyjść do kościoła św. Jadwigi na Osiedlu Akademickim i wyspowiadać się.

Pierwsza tego typu akcja duszpasterska odbyła się kilka lat temu w Chicago i Nowym Jorku. Noc konfesjonałów to propozycja dla tych, którzy w związku z licznymi zajęciami mają trudności, mimo dobrej woli, znaleźć czas w ciągu dnia, aby w ciszy i w spokoju doświadczyć tajemnicy pojednania z Bogiem i Kościołem. To również propozycja dla tych, którzy z różnych przyczyn, obaw, wątpliwość lub zwyczajnego zaniedbania odkładali spowiedź. Noc konfesjonałów to również czas na wyciszoną modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, przygotowanie do sakramentu pojednania bez pośpiechu. Jeśli nie wiesz czy jesteś gotowy do spowiedzi i chcesz tylko porozmawiać zapraszamy.

Korzenie tej idei sięgają 2007 roku, gdy z taką inicjatywą wystąpili księża z Chicago i Nowego Jorku, zainspirowani z kolei podobnymi inicjatywami podejmowanymi w Stanach Zjednoczonych. W Chicago wyspowiadało się wtedy w jedną noc 2,5 tys. osób. W Polsce podobne akcje organizują duszpasterstwa akademickie i poszczególne parafie.

2012-03-31T14:24:34+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK