Refleksje studentów po Pielgrzymce Akademickiej na Jasną Górę

1. Tomasz Cieciora, Politechnika Radomska, DA Radom:

Tegoroczna pielgrzymka zapadła mi w pamięć, gdyż oprócz spotkania z Matką Bożą przed jej cudownym obliczem oraz Panem Jezusem w Eucharystii odbyło się na niej szereg naprawdę interesujących konferencji. Bardzo podobała mi się konferencja ks. Przemysława Kaweckiego pt. ?Troska o życie?.Wskazał On w nim na współczesne problemy cywilizacyjne – grzechy, które niszczą ludzi w coraz młodszym wieku. Zachęcam wszystkich studentów i ludzi nauki do uczestnictwa w kolejnej pielgrzymce akademickiej, gdyż jest to wydarzenie, które szczególnie uwrażliwia nas na obecność Pana Boga w naszym życiu.

2. Anna Kowalczyk, Politechnika Warszawska, DA Radom:

Na pielgrzymce czułam się dobrze. Dlaczego? Bo mocno odczuwałam obecność Ducha Świętego. Naprawdę. Byliśmy zebrani w imię Jezusa i On był pośród nas. Nie chodzi nawet tylko o modlitwy, konferencje, śpiewy, które były ujmujące. Ale zwykłe rozmowy. Albo niezwykłe. Przy obiedzie, kawie, w drodze. Takie wyjazdy dają “kopniaka”. Przypominają, że jesteśmy silni jako chrześcijanie, silni mocą Chrystusa. I mamy wspaniałą Matkę. Otrzymujemy Ducha. To jest radość!

3. Mateusz Mąkosa, Politechnika Radomska, DA Radom:

W pielgrzymce środowiska akademickiego na Jasną Górę uczestniczyłem po raz pierwszy. Muszę przyznać, że był to błogosławiony czas dla mnie pod wieloma względami. Obecność w tym, tak wyjątkowym i ważnym dla Polaków, miejscu – u stóp kochającej Matki- zarówno ludzi nauki jak i studentów pragnących codziennie odkrywać prawdę, zgłębiać naukę, dało mi wiele do myślenia. Zobaczyłem, tak bliski mojemu sercu, młody Kościół, Kościół aktywny zarówno na polu intelektualnym jak i duchowym. Kościół “nie ręką ludzką zbudowany”, ale osadzony na Chrystusie i ożywczym działaniu Ducha Świętego.

Wdzięczność, jeszcze raz wdzięczność, za obecność Pasterza archidiecezji częstochowskiej abpa Wacława Depo- zrobił na mnie ogromne wrażenie dzięki swojej bezpośredniości, ciepłemu, mądremu, ojcowskiemu słowu popartemu własnym doświadczeniem z czasów sprawowania posługi wśród radomskich studentów.
Dziękuję Opatrzności za Dariusza Basińskiego z kabaretu Mumio – za świadectwo życia, trwania przy Jezusie mimo licznych przeciwności, cierpienia zarówno fizycznego jak i duchowego.
Za salezjanina ks. Przemysława Kawę-Kaweckiego, za słowo skierowane do nas, młodych studentów-katolików, słowo przestrogi, ale również nadziei i wezwania do ufności Jezusowi.
Za o. Adama Szustaka, dominikanina z krakowskiego duszpasterstwa “Beczka”, który prowokował do zmiany w postrzeganiu Chrystusa, nie zatrzymywaniu się jedynie na tajemnicy krzyża, ale widzeniu w nim Zmartwychwstałego Króla i Pana tego świata, pełnego mocy, zdolnego uzdrawiać i przemieniać serce każdego człowieka, nieważne jak pogubionego w labiryncie życia.

 4. Michał Pacek, AGH Kraków, DA Radom

Ta pielgrzymka była dla mnie czasem niezwykłej zadumy oraz głębokiej refleksji. Dzięki konferencjom i świadectwom uzyskałem odpowiedzi na wiele pytań nurtujących dzisiejszą młodzież. Podczas takiego spotkania ludzi młodych, którzy przeżywają ten sam etap życia wyraźnie wyczuwa się poczucie wspólnoty Kościoła, który jest “nie ręką ludzką uczyniony”.

 5. Angelika Grzegorczyk, Politechnika Radomska

Ta pielgrzymka była dla mnie czasem refleksji nad własną wiarą, szukaniem odpowiedzi na pytanie: kim jestem na tej ziemi: turystą, spragnionym wrażeń czy pielgrzymem, który dąży do życia wiecznego.

2012-04-23T11:02:58+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK