Już w niedzielę rozpoczynają się JuwenDAlia 2012. Na początek spotkanie STUDENCI Z PASJĄ.

W tym roku po raz pierwszy Duszpasterstwo Akademickie włącza się w organizację XLI Wiosny Studenckiej w Radomiu. Chcemy poprzez ciekawą ofertę spotkań poszerzyć program święta studentów. W niedzielę rozpoczniemy od wspólnej modlitwy w kościele św. Jadwigi Królowej. Będzie to Eucharystia w intencji środowiska akademickiego naszego miasta.

Co tydzień w niedzielny wieczór w kościołach na Osiedlu Akademickim o 18:00, na Borkach o 19:00 i w katedrze o 20:00 spotykają się studenci na Mszy św. sprawowanej przez ks. Artura Chruślaka, ks. Mirosława Nowaka i ks. dr Marka Adamczyka -duszpasterzy akademickich.

Po wspólnej Eucharystii zapraszamy na spotkanie do auli w ośrodku DA, ul. Górnicza 2 (Osiedle Akademickie). O 19:30 rozpocznie się prezentacja dokonań podróżniczych radomskich studentów i absolwentów pod hasłem “Studenci z pasją”.

Wśród nich m.in.

-O zdobywaniu Korony Europy opowiedzą ks. Damian Spiżewski i Wojciech Prawda (WSD Radom), którzy wraz z kolegami od kilku lat sukcesywnie zdobywają szczyty europejskich państw. Za nimi m.in. Mount Blanc, Elbrus, Triglav.

-Łukasz Zaborowski – ukończył (z powodzeniem) Ekonomię i Transport na PR, jest doktorem geografii na UJ – jego praca opowiada o obecnym podziale terytorialnym Polski, jest członkiem Radomskiego Towarzystwa Naukowego i Bractwa Rowerowego; kilka lat temu z grupą przyjaciół wyprawił się do Jerozolimy… rowerami, ile dętek potrzebował, żeby tam dojechać

-Aneta Skórnicka – radomianka z Michałowa, absolwentka Wydziału Sztuki PR, organizowała wyjazdy na Europejskie Spotkania Młodych w Taize, jak sama mówi codziennie zajmuje ją inna sprawa, więc warto zapytać co robiła dzisiaj; przez rok podróżowała po sześciu krajach Ameryki Południowej – postara się o tym opowiedzieć w pół godziny, co obok samej wyprawy stanowi chyba największe wyzwanie jej życia 😉

-Krzysztof Noworyta ? absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, instruktor w Stowarzyszeniu Harcerstwa Katolickiego ?Zawisza? FSE. Obecnie tworzy projekty edukacyjne i kulturalne w firmie Platige Image. Przeszedł francuski szlak do Santiago de Compostela.

Każdy uczestnik przedstawi krótką prezentację. Po wszystkim będzie możliwość zadawania pytań. Po spotkaniu zapraszamy na afterparty do kawiarni DA.

Od niedzieli będzie również możliwość zapisywania się na I Akademicki Nocny Rajd Próby i Poznania z Radomia do Błotnicy.

 

 

2012-05-17T08:24:38+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK