Michał Piekara -krótka prezentacja

Michał Piekara od wielu lat zaangażowany jestem w posługę zakochanym, narzeczonym oraz małżonkom. Koncentruje się szczególnie na działaniach profilaktycznych oraz interwencyjnych. W ramach tych pierwszych  prowadzi konferencje oraz warsztaty w Polsce i zagranicą. Dotychczas w spotkaniach tych wzięło już udział około 23 tysięcy osób. Również za pomocą mediów – radio, telewizji oraz prasy – stara się wzmacniać młodych oraz małżonków w ich codziennych wysiłkach budowania relacji. Spotyka się również z poranionymi i cierpiącymi parami, które samodzielnie nie dają sobie rady w pokonywaniu kryzysów i konfliktów. Towarzyszy im wtedy w procesie uzdrawiania relacji jako psychoterapeuta w Centrum Budowania Relacji w Krakowie.

Te bezpośrednie spotkania z narzeczonymi oraz małżonkami poszerzają spojrzenie na współczesne problemy, z którymi mierzy się wiele małżeństw. W oparciu o te doświadczenia oraz wiedzę teoretyczną uzyskaną podczas studiów na Papieskim Uniwersytecie Jana Pawła II Krakowie oraz certyfikowanym przez PTP Kursie Psychoterapii Systemowej zbudował autorski model pracy z parami w kryzysie. Swą szczególną uwagę – zarówno w praktyce jaki i w zainteresowaniach badawczych – skoncentruje się na procesach komunikacyjnych w parze małżeńskiej. Efektem jest szczególny rodzaj postępowania doradczego, które polega na rozwijaniu w małżonkach inteligencji komunikacyjnej oraz związanych z nią kompetencji. Kompetencje te pozwalają nie tylko wzmocnić relację, ale również ją uzdrawiać w sytuacji konfliktu.

W 2006 roku wraz z żoną założył Fundację Rodzin Pełna Chata, w której projekty są zaangażowani po dziś dzień. Prowadzi autorski projekt Kurs Razem przez Życie oraz Romantyczne Wieczorki dla Zakochanych. Na co dzień pracuje w Polskim Stowarzyszeniu Obrońców Życia Człowieka oraz w Centrum Budowania Relacji w Krakowie. Współpracuje z tygodnikiem “Niedziela” oraz “Naszą Drogą”.

Jest również autorem kilku książek poświęconych tematyce wzmacniania relacji miłości. Wśród nich: “Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczym mężem?” oraz “Przytul mnie choć na chwilę… Jak być twórczą żoną?”, a także okrzykniętej bestsellerem “Razem przez życie. Przewodnik dla małżeństw, które pragną zwyciężać”.

Prywatnie szczęśliwy mąż Urszuli oraz ojciec trójki dzieci.

W ramach JuwenDAliów Michał Piekara poprowadzi spotkanie pt. “Co nosisz w swoim plecaku?”

Okazuje się, że wpływ rodziny na kształtowanie postaw miłości, które prezentujemy w dorosłym życiu jest większy niż się może wydawać. Innymi słowy, na to, jak wyglądają lub będą wyglądać nasze związki ma ogromny wpływ bagaż doświadczeń wyniesionych z domu. Obserwowane strategie rozwiązywania problemów prezentowane przez naszych rodziców, modele komunikacyjne, rytuały i wiele innych – znajdują swoje odzwierciedlenie w naszych relacjach miłości. Prowadzi nas do koncepcji kochania-za-mało oraz kochania-za-bardzo. Koncepcje te tłumaczą, wyjaśniają i prognozują nasz model miłości. Wiedza ta pozwoli uczestnikom poszerzyć świadomość o zawartości własnego plecaka. Te trudne tematy prezentowane są w przyjemny i lekki sposób, dzięki czemu słuchacze bez trudności mogą je przyswoić.

Zapraszamy dziś od godziny 17:30.

2012-05-22T09:56:51+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK