“Żyjcie w bliskości Boga.” Spotkanie z księdzem egzorcystą w akademiku.

JuwenDAlia przepołowione! J Trzeci dzień spotkań I JunweDAliów za nami!

Czy wiesz co nosisz na szyi? Jakie symbole masz na koszulkach? Jakiej muzyki słuchasz? Czy wiesz jakie niesie ona przesłanie?

To tylko kilka kwestii, które wyjaśnił nam dziś ks. Sławomir Płusa- egzorcysta. Spotkanie zaczęliśmy modlitwą, a nasz gość przywołał osobę ewangelicznej Marii Magdaleny. To właśnie tej kobiecie Pan Jezus po raz pierwszy ukazał się po zmartwychwstaniu, z której wcześniej wyrzucił siedem złych duchów, mówi nam Pismo Święte.

Egzorcyzmy, to nie wywoływanie duchów, ani nic tego rodzaju. To modlitwa o uwolnienie człowieka z grzechu, który go zniewolił, o zerwanie więzi z szatanem, w którą wszedł czasem bezmyślnie. Wróżby, horoskopy, zabobony, wiele symboli a także ciężki metal czy techno, nie służą dobru, ale poprzez to wszystko możemy wejść w pakt z diabłem.

Ksiądz Sławomir zaprezentował nam także krótki filmik- świadectwo młodego mężczyzny. Swoje nawrócenie przeżył w czasie studiów. Jego życie religijne skończyło się na sakramencie Komunii Świętej. Po 5 klasie podstawówki przestał uczęszczać na Mszę Świętą. Współtworzył zespół, który grał ciężki metal składający się z przekleństw. Po dostaniu się na studia postawiono mu warunek przyjęcia sakramentu bierzmowania. Chodząc do kościoła dostawał gorączki, kiedy nastąpić miał moment przyjmowania Komunii Świętej. Dopiero modlitwa o uzdrowienie pomogła go, uzdrowiła. Pan Bóg  postawił na jego drodze kobietę, a on jest teraz szczęśliwym mężem i ojcem, oboje wierzący mocno w moc, miłość i zwycięstwo Jezusa nad Złem.

To tylko jeden z przykładów opętania. Na dzisiejszym spotkaniu przytaczanych było wiele podobnych, aby przypomnieć, że Jezus zwycięża zawsze oraz, by ustrzec przed nieumyślnym zadaniem się z diabłem.

Dziękujemy za bardzo liczną obecność i zapraszamy na drugą połowę JuwenDAliów!

tekst: Maria Wróbel, foto: Paweł Kucharski.

 

 

 

2012-05-24T06:30:33+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK