Zapraszamy na Apel Młodych, 15 września o 18:00

Rok temu miałem okazję spotkać się w centrum Radomia z młodzieżą z całej diecezji na Apelu Młodych. Wspominam spontaniczną radość uczestników koncertu, świadectwa zaproszonych gości i atmosferę niezwykłego skupienia w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu. Jestem przekonany, że doświadczenie wspólnoty i modlitwy może mieć istotne znaczenie w kształtowaniu osobistej wiary.

Pragnę zaprosić wszystkich młodych oraz ich duszpasterzy na kolejny Apel Młodych. Odbędzie się w centrum Radomia, przed Urzędem Miasta, 15 września o godzinie 18.00. Spotkanie rozpocznie się od moderowanej zabawy przed sceną i koncertu ?Nieziemskie Granie? współtworzonego przez młodych z 40 parafii naszej diecezji. Ostatnią częścią spotkania będzie wspólna Adoracja Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski. Motywem przewodnim spotkania będzie hasło ?Bóg jest miłością?. W czasach, w których w szczególny sposób zagrożona jest świętość małżeństwa, chcemy mówić pozytywnie o pięknie miłości mającej swe źródło w Bogu.

Przed koncertem zapraszamy wszystkich młodych na godzinę 16.00 do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Miłosierdzia (dolny kościół) na konferencję ojca Adama Szustaka OP Czy miłość jest jeszcze możliwa? Nasz gość jest duszpasterzem akademickim z Warszawy, twórcą Pomarańczarni.

Mam nadzieję, że na spotkaniu nie zabraknie przedstawicieli ruchów i stowarzyszeń, kandydatów do bierzmowania, ministrantów i scholi działających w parafiach. Pamiętajmy również o tym, że ewangelizacyjny charakter spotkania skłania, by zaprosić na nie również młodych ludzi, którzy nie należą do żadnych grup czy wspólnot.

+ Henryk Tomasik, Biskup Radomski

2012-09-02T18:55:58+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK