W niedzielę 30.09.2012 obchodzimy XII DZIEŃ MODLITWY W INTENCJI ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO DIECEZJI RADOMSKIEJ

“Niech nas ogarnia łaska Twoja Panie, według nadziei, którą w Tobie pokładamy” (Ps 33,22). Wierzymy, że Bóg wysłuchuje nasze modlitwy, a gdy cała wspólnota modli się ? w konkretnej intencji ? jednomyślnie i z wiarą, to takie wołanie ma wielką siłę.

W ostatnią niedzielę studenckich wakacji, zachęcam do wspólnej modlitwy o potrzebne dary dla wszystkich profesorów, pracowników wyższych uczelni i studentów rozpoczynających jutro nowy rok akademicki. Prośmy Boga by młodzi ludzie dobrze wykorzystywali dar wolności unikając zagrożeń niszczących życie. Niech wraz z rozwojem intelektualnym, szukają siły i mądrości u Boga, niech będą otwarci na różne formy zaangażowania w duszpasterstwach akademickich, wspólnotach formacyjnych i wolontariatach.

Szczególne zaproszenie kieruję do studentów w Radomiu. Skorzystajcie z propozycji naszego Diecezjalnego Duszpasterstwa Akademickiego. Niech w naszym mieście wzrasta liczba młodych ludzi dzielących się swoim entuzjazmem i wiarą, które dojrzewają we wspólnocie. Skorzystajcie z ?Rekolekcji na dobry początek? w dniach 7-9 października, które pomogą Wam z Bożą pomocą dobrze rozpocząć nowy rok akademicki. Rekolekcje są szczególnie cenne dla osób, które rozpoczynają studia.

Msza Święta inaugurującą nowy rok akademicki wyższych uczelni Radomia będzie sprawowana we wtorek, 9 października, o godzinie 18.00, w kościele pw. św. Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim. Do tej wspólnej modlitwy zapraszam Senaty, Rektorów, Wykładowców, Pracowników oraz radomskich Studentów.

Ks. Biskup Henryk Tomasik

2012-09-26T10:04:58+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK