XIII DZIEŃ MODLITWY W INTENCJI ŚRODOWISKA AKADEMICKIEGO DIECEZJI RADOMSKIEJ

W naszym życiu często potwierdza się przekonanie psalmisty: “Jeżeli domu Pan nie zbuduje, na próżno się trudzą ci, którzy go wznoszą” (Ps 127, 1). Każdą pracę człowieka, a zwłaszcza tę, która wiąże się z jego wykształceniem i zdobywaniem życiowej mądrości można porównać z budowaniem domu. Aby efekty naszych wysiłków były trwałe, pożyteczne i dawały prawdziwą radość, ludzki trud powinien być wzmocniony Bożym błogosławieństwem i łaską uświęcającą.

W ostatnią niedzielę września zachęcam wszystkich diecezjan do wspólnej modlitwy o potrzebne dary dla wszystkich profesorów, pracowników wyższych uczelni a przede wszystkim studentów rozpoczynających pojutrze nowy rok akademicki.

Szczególne zaproszenie kieruję do młodych studiujących w Radomiu oraz wszystkich wyjeżdżających na studia. Skorzystajcie z propozycji naszego ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego i duszpasterstw działających w innych miastach. Łatwiej troszczyć się o swoją wiarę we wspólnocie. Liczne propozycje Kościoła diecezjalnego dla młodych ludzi pozwalają odkryć radość wiary i doświadczyć prawdziwej wspólnoty.

Zachęcam Księży Proboszczów, aby w niedzielę 29 września 2013 roku podjęli w swoich wspólnotach modlitwę w intencji środowiska akademickiego oraz w ogłoszeniach parafialnych zachęcili swoich parafian-studentów do zapoznania się z propozycją ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu i innych miastach akademickich.

Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki wyższych uczelni Radomia będę sprawował w czwartek, 10 października o godzinie 18.00 w kościele p.w. św. Jadwigi Królowej na Osiedlu Akademickim. Do tej wspólnej modlitwy zapraszam Senaty, Rektorów, Wykładowców, Pracowników oraz radomskich Studentów.

+ Henryk Tomasik

 Biskup Radomski

 

2013-09-26T07:49:34+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK