Terminy kursów weekendowych dla narzeczonych, prowadzonych w DA.

Kurs weekendowy (Spotkania dla narzeczonych)

Spotkanie weekendowe to forma trzydniowego intensywnego kursu przedmałżeńskiego, to propozycja dla tych którzy nie chcą iść do ślubu “z marszu”. Małżeństwa oraz księża dzielą się swoim doświadczeniem i przemyśleniami, aby młodym ludziom pomóc zobaczyć w sakramentalnym małżeństwie powołanie do sensownego i odpowiedzialnego życia na Ziemi wobec Boga i z Bogiem. Kurs obejmuje 16 tematów dotyczących wzajemnego poznania, małżeńskiej komunikacji, teologii małżeństwa, nowoczesnych naturalnych metod planowania rodziny, liturgii sakramentu małżeństwa). Po wprowadzeniu małżeństwa i księdza narzeczeni kontynuują temat w parze posługując się przygotowanymi materiałami. Nic nie mówią publicznie. Wartość przeżycia takiego kursu i jego owoce w przyszłości zależą od tego, na ile uczestnicy zaangażują się w tę pracę. Taki trud naprawdę opłaca się.

Spotkania odbywać się będą w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu (os. Akademickie) w następujących terminach:

III – 16-18 maja 2014 r.

Kurs weekendowe prowadzone będą według następującego harmonogramu czasowego:

Piątek 17.00-21.00;  Sobota 9.00-18.00; Niedziela 9.00-14.00

Ze względu na sposób prowadzenia tych spotkań konieczna jest obecność obojga narzeczonych. Kurs stanowi integralną całość dlatego wymagane jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach.

Opłata za uczestnictwo w kursie 50zł od osoby, (zaliczka w czasie zapisów 25 zł)

Zapisy prowadzone są w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego oraz bezpośrednio u ks. Marka Adamczyka, marek.adamczyk@skauci-europy.pl tel. +48 48/ 364 07 86 (zapisy prowadzone do wyczerpania wolnych miejsc).

Ks. Marek Adamczyk

2014-02-16T00:06:06+01:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK