JuwenDAlia 2014

W tym tygodniu rbanner fb1ozpoczną się JuwenDAlia 2014, które potrwają 15-19 maja br. W tym rok organizujemy je wspólnie z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów działającym przy Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu.

15.04 CZWARTEK

19:00 Wieczór gier planszowych (budynek DA, ul. Górnicza 2)

17.04 SOBOTA

18:00 Spektakl ?Mój boski rozwód? (Teatr Powszechny w Radomiu), cena biletu 10,00 zł za okazaniem legitymacji studenckiej

http://www.teatr.radom.pl/spektakle/id/95banner 500×300

18.04 NIEDZIELA

18:00 Koncerty zespołów rockowych (Plac przy Hali Sportowej UTH, ul. Chrobrego 27)

Support: Exo Riots, Quqa

19.04 PONIEDZIAŁEK

19:00 Wyrwani z niewoli, ŁYSE BANIE GŁOSZĄ ZMARTWYCHWSTANIE

(Klub ALCHEMIA, ul. Chrobrego 31)

http://www.wyrwanizniewoli.pl/o_nas.html

 

Główną atrakcję będzie zapewne niedzielny wieczór koncertów rockowych przy hali sportowej UTH przy ul. Chrobrego 27 na Osiedlu Akademickim, w czasie którego wystąpi zespół LUXTORPEDA.

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA ukazał się 9 maja 2011 roku i jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Zarówno w warstwie tekstowej, jak i w muzycznej Litza i spółka są absolutnie bezkompromisowi. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów “Niezalogowany”, “Autystyczny” i “Za wolność”.

Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór “Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. W wielu rankingach i podsumowaniach muzycznych 2011 roku LUXTORPEDA uplasowała się w ścisłej czołówce niejednokrotnie zajmując 1 miejsce, chociażby wśród czytelników pism “Metal Hammer” i “Teraz Rock”, gdzie została uznana za najlepszy zespół roku. LUXTORPEDA otrzymała również 4 nominacje do nagrody “Fryderyk” za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.

9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytuowana “Robaki”,  szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status “złotej płyty”. Drugi krążek promują teledyski do utworów “Hymn” i “Wilki dwa”, ten drugi zagościł na liście Trójki PR, 6 tygodni z rzędu zajmując pierwszą pozycję, a 10-ciokrotnie będąc na pierwszym miejscu w ogólnym rozrachunku.

Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabbaton itp.  Zespół otrzymał również “złotego bączka”- nagrodę publiczności największego z festiwali ? Przystanku Woodstock. W roku 2013 Luxtorpeda otrzymała 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012 i po raz kolejny został doceniony w wielu rankingach między innymi “Teraz Rock” i “Metal Hammer”.

Na początku 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem “Pierwiastek z 5” (na podstawie materiałó promocyjnych zespołu)

Skład :

Tomasz “Krzyżyk” Krzyżaniak ? perkusja, głos

Krzysztof “Kmieta” Kmiecik – gitara basowa, głos
Przemysław “Hans” Frencel ? głos

Robert “Litza” Friedrich – głos, gitara

Robert “Drężmak” Drężek ? gitara, głos

Oficjalna strona zespołu

http://luxtorpeda.net/

www.facebook.com/LUXTORPEDA

2014-05-10T15:34:19+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK