Ruszyła nowa edycja Kursu Alpha dla studentów.

Spotkania otwarte jeszcze 07 i 14 marca 2016 r. o godzinie 19:00 w DA, ul. Górnicza 2.

Temat: Alpha ? zwykły kurs czy wyzwanie dla duszy.

Każdy z nas ma problemy i wewnętrzne rozterki, ale nie każdy umie o nich rozmawiać i sobie z nimi radzić. Z tym twierdzeniem zgodziłby się każdy, biedny, bogaty, młody czy starszy?

Czasem jednak przychodzi taki moment w życiu, kiedy wszystko staje się beznadziejne, kiedy nic już się nie udaje i nie pomaga?Jednak nawet w takich przypadkach jest ratunek?bowiem w ludzkiej beznadziei zawsze jest nadzieja Chrystusowa.

O takich właśnie problemach życia codziennego można porozmawiać na kursie Alpha. Nie jest to kurs, na którym, jak często myślą ludzie, jest tylko modlitwa czy sztywne, nudzące wykłady. Każde spotkanie stanowi inne, wyjątkowe przeżycie dla duszy, umysłu i wnosi radość do tak strudzonego na co dzień serca. Jest on organizowany dla różnych grup wiekowych, w zależności od miasta.

Sam kurs ma swoje korzenie w Anglii, gdzie duchowni, na podstawie tysięcy przeprowadzonych ankiet i wywiadów, na początku lat dziewięćdziesiątych, opracowali cykl dziesięciu cotygodniowych, darmowych spotkań, na których uczestnicy starają się odpowiedzieć na nurtujące ich pytania dotyczące wiary, a przede wszystkim swojego życia i relacji z Jezusem. Bo tak naprawdę to, co wydaje nam się tak skomplikowane, jest bardzo proste, tylko trzeba znaleźć na to sposób, co umożliwia właśnie Alpha.

Z czasem rozprzestrzenił się także w Azji, Afryce, Stanach Zjednoczonych czy Europie. Przebieg i założenia każdego spotkania, zawarte są już w samej nazwie:

A ? anyone can come ? każdy może przyjść

L ? learning and laughter ? uczymy się i śmiejemy.

P ? pasta ? makaron (wspólne posiłki).

H ? helping one another ? pomagamy sobie nawzajem.

A ? ask anything ? można pytać o wszystko.

Każde spotkanie rozpoczyna się od wspólnego posiłku, następnie jest ciekawy wykład, a później rozmowy w małych grupach. W połowie kursu jest także wyjazd weekendowy, który jest poświęcony Duchowi Świętemu.

Kto chce się dowiedzieć czegoś więcej na temat swojej wiary, odpowiedzieć na nurtujące go pytania czy choćby miło spędzić chwile, jest mile widziany. To naprawdę wspaniały czas, spędzony wśród ludzi, którzy mają takie same problemy, jak Ty i chcą je rozwiązać w miłej atmosferze i przyjaźni, zaglądając w głąb siebie. Nie ma pytań niemądrych i nie ma problemów nie do rozwiązania. Można wszystkiego dokonać, ale nie samemu?

Na szczęście kurs, który daje ukojenie, radość i rodzi przyjaźnie jest również w Radomiu. Grupą, do której jest on głównie adresowany, są studenci i osoby w wieku około studenckim.

Ostatnia edycja zakończyła się 18 stycznia 2016 r., kolejna natomiast rozpoczyna się już 29 lutego w Duszpasterstwie Akademickim przy ul. Górniczej 2. W Polsce również, na stronie internetowej będą promowane filmy o Alphie z różnych państw i wywiady z ludźmi, którzy go przeszli.

To nie jest zwykły kurs, to jest niezwykła podróż w głąb siebie. Jeśli chcesz odpowiedzieć na pozornie podstawowe, a jednak często tak trudne do rozwikłania: co jest najważniejsze w Twoim życiu, co Ci daje szczęście czy, jak czerpać radość z małych rzeczy i radzić sobie z problemami, ten kurs jest właśnie dla Ciebie. Przyjdź i przekonaj się sam, jak możesz odnaleźć radość w codziennym szarym życiu. Zapraszamy! 

Joanna Tuźnik

2016-01-14T23:18:28+01:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK