Weekendowe kursy dla narzeczonych w DA

akm

Kurs weekendowy (Spotkania dla narzeczonych)

 

Spotkanie weekendowe to forma trzydniowego intensywnego kursu przedmałżeńskiego, to propozycja dla tych którzy nie chcą iść do ślubu “z marszu”  . Małżeństwa oraz księża dzielą się swoim doświadczeniem i przemyśleniami, aby młodym ludziom pomóc zobaczyć w sakramentalnym małżeństwie powołanie do sensownego i odpowiedzialnego życia na Ziemi wobec Boga i z Bogiem. Kurs obejmuje 16 tematów dotyczących wzajemnego poznania, małżeńskiej komunikacji, teologii małżeństwa, nowoczesnych naturalnych metod planowania rodziny, liturgii sakramentu małżeństwa). Po wprowadzeniu małżeństwa i księdza narzeczeni kontynuują temat w parze posługując się przygotowanymi materiałami. Nic nie mówią publicznie. Wartość przeżycia takiego kursu i jego owoce w przyszłości zależą od tego, na ile uczestnicy zaangażują się w tę pracę. Taki trud naprawdę się opłaca!

Spotkania odbywają się w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu (os. Akademickie). WOLNE MIEJSCA MAMY TYLKO NA KURS W TERMINACH:

I 19-21.05.2017

II 23-25.06.2017

 

Kurs weekendowe prowadzone będą według następującego harmonogramu czasowego:

Piątek 18.00-21.00; Sobota 9.00-18.00; Niedziela 9.00-15.00

Ze względu na sposób prowadzenia tych spotkań konieczna jest obecność obojga narzeczonych. Kurs stanowi integralną całość dlatego wymagane jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. 

W przypadku braku obecności na części kursu, uczestnicy nie otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu.

 Opłata za uczestnictwo w kursie 50zł od osoby, (zaliczka w czasie zapisów 25 zł)

Zapisy są prowadzone:

  1. W kancelarii parafii św. Jadwigi w Radomiu (ul. Rapackiego 6), wtorek, środa, czwartek (godz. 17.00-18.00).

     2. Po otrzymaniu informacji pod adresem kursyprzedmalzenskie@gmail.com prześlemy formularz zgłoszeniowy i numer konto bankowego.

Zapisy prowadzone do wyczerpania wolnych miejsc.

OD TEGO ROKU NOWOŚĆ!

Spotkania cykliczne odbywające się w 2 czwartek miesiąca o godz. 19.30.

Spotkania są pogłębioną formą kursu przedmałżeńskiego w formie warsztatowej oraz spotkań z małżeństwami i konferencji tematycznych. Uzyskanie zaświadczenia o ukończeniu kursu wymaga uczestniczenia we wszystkich spotkaniach.

 

2016-11-02T09:21:26+01:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK