Trwa Kurs Alpha dla Studentów -edycja wiosenna.

Alpha to początek. To kurs przekazujący podstawowe informacje na temat chrześcijaństwa, w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, gdzie można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia. Kurs jest przeznaczony w pierwszym rzędzie dla osób, które nie chodzą do kościoła, lub nie byli w kościele od dawna, a są zainteresowani rozwojem swojej chrześcijańskiej wiary.

Kurs Alpha dla studentów będzie odbywał się w klubie ALCHEMIA, ul. Chrobrego 31, w poniedziałki od godz. 19. Rozpoczynamy wspólną kolacją, później wykład na dany temat i spotkanie w małej grupie. Na kurs obowiązują zapisy w DA, ale można też zapisać się na jednym z 3 pierwszych spotkań.

Kurs Alfa jest przeznaczony przede wszystkim dla ludzi, którzy nie chodzą do kościoła. To przyciąga różnorodną gamę gości, w tym ludzi różnego wieku, różnego pochodzenia i o różnych punktach widzenia. Ale będzie także dobrą okazją do poznania i pogłębienia wiary ludzi świadomych w Kogo i dlaczego wierzą.

Uczestnictwo w kursie jest bezpłatne.

Na kursie Alfa są akceptowane wszystkie pytania. Kurs jest przeznaczony dla ludzi, którzy chcą w wolności stawiać trudne pytania dotyczące życia i chrześcijańskiej wiary.

Celem kursu Alfa jest danie ludziom doświadczenia wolności od presji i nacisku. Jeżeli ktoś czuje, że ten kurs nie jest dla niego, nie musi się czuć zobligowany do jego ukończenia.

Kurs Alfa trwa zazwyczaj 10 tygodni i obejmuje dzień lub weekend wyjazdowy w połowie tego okresu.

Każda sesja zawiera inny temat, o którym później ludzie mogą podyskutować w małych grupach.

  • Sesja 1: Kim jest Jezus?
  • Sesja 2: Dlaczego Jezus umarł?
  • Sesja 3: Skąd mieć pewność co do swojej wiary?
  • Sesja 4: Dlaczego i jak się modlić?
  • Sesja 5: Dlaczego i jak czytać Biblię?
  • Sesja 6: W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
  • Sesja 7: Jak sprzeciwiać się złu?
  • Sesja 8: Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
  • Sesja 9: Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
  • Sesja 10: A co z Kościołem?

Kursy Alfa zazwyczaj bazują na małych grupach składających się z około 12 osób i prowadzonych przez jednego lub dwóch gospodarzy. Rolą gospodarza jest ułatwiać i podsycać dyskusję.

Kursy mogą być różnej wielkości, od jednej małej grupy spotykającej się w domu do setek ludzi gromadzących się w jakimś dużym miejscu. Niezależnie od wielkości kursu ludzie wolą pozostawać w tej samej małej grupie w ciągu trwania całego kursu. W ten sposób mogą poznać siebie nawzajem, kontynuować dyskusję i rozwijać przyjaźnie.

 

2017-02-23T11:23:01+01:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK