KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE

KURSY PRZEDMAŁŻEŃSKIE

organizowane przez Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu (rok 2020/21)

Kurs weekendowy (metodą Spotkań dla narzeczonych)

Spotkania weekendowe to forma intensywnego kursu przedmałżeńskiego, złożonego z dwóch weekendów (piątkowy wieczór i sobota). Kurs obejmuje 20 tematów dotyczących wzajemnego poznania, małżeńskiej komunikacji, teologii małżeństwa, nowoczesnych naturalnych metod planowania rodziny, liturgii sakramentu małżeństwa. Po wprowadzeniu prowadzących: małżeństwa i księdza narzeczeni kontynuują temat w parach posługując się przygotowanymi materiałami. Nic nie mówią publicznie. Wartość przeżycia takiego kursu i jego owoce w przyszłości zależą od tego, na ile uczestnicy zaangażują się w tę pracę. Oprócz formy warsztatowej (opisanej powyżej), w programie przewidziano kilka konferencji. Uczestnictwo w kursie wymaga osobistego zaangażowania, ale taki wysiłek naprawdę się opłaca.

Wymagania dotyczące uczestnictwa w kursie:

  1. Ze względu na sposób prowadzenia spotkań konieczna jest obecność obojga narzeczonych.

  2. Kurs stanowi integralną całość dlatego wymagane jest uczestnictwo we wszystkich spotkaniach. (W przypadku braku obecności na części kursu, uczestnicy nie otrzymają zaświadczenia o jego ukończeniu).

Spotkania odbywać się będą w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu (os. Akademickie) w następujących terminach:

Spotkania prowadzone będą według następującego harmonogramu: Piątek: 18.00 – 21. 00; Sobota: 9.00 – 16. 00;

Opłata za uczestnictwo w kursie 90 zł od osoby, (zaliczka w czasie zapisów 45 zł, reszta w trakcie kursu).

Zapisy prowadzone do wyczerpania wolnych miejsc.

LINK DO ZAPISÓW: kliknij tutaj

————————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (przeczytaj koniecznie!)

Czy można wybrać dwa różne terminy z danego kursu. Np. A w grudniu, a B w marcu?

Oba spotkania w ramach danego kursu stanowią całość i są ze sobą powiązane. Nie ma możliwości wybrania dwóch różnych terminów. W przypadku niemożności uczestnictwa w całym kursie prosimy o wybranie innej formuły przygotowania do małżeństwa. Informację uzyskają Państwo w swojej parafii.

Co trzeba ze sobą zabrać?

Nie musicie nic ze sobą zabierać. Wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia kursu otrzymasz podczas pierwszego spotkania.

Gdzie, kiedy i komu wpłacić resztę pieniędzy?

Pozostałą kwotę trzeba wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu. Recepcja czynna jest 15 minut przed rozpoczęciem pierwszego spotkania, a także po zakończeniu pierwszego dnia zajęć. Prosimy o punktualne przybycie.

Czy musimy być na wszystkich spotkaniach, czy można dołączyć w sobotę?

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu jest udział obojga narzeczonych we wszystkich spotkaniach (tzw. modułach tematycznych). Każdy z omawianych tematów jest tak samo ważny dla przyszłości Waszego małżeństwa, a wszystkie razem stanowią całość. W przypadku niemożności uczestnictwa w całym kursie prosimy o wybranie innej formuły kursu w ramach przygotowania do małżeństwa. Informację uzyskają Państwo w swojej parafii.

Czy można się jeszcze wyjątkowo zapisać na kurs pomimo braku miejsc?

Ilość miejsc na kurs jest ograniczona. Każda para potrzebuje przestrzeni na swobodną rozmowę dotyczącą omówionego tematu. Z uwagi na warunki lokalowe nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej niż 20 par na dany termin. Informacje o braku wolnych miejsc aktualizujemy przez stronę www.daradom.pl. Nie przyjmujemy par na listę rezerwową.

Czy trzeba pojawić się wcześniej w kancelarii i dostarczyć jakieś dokumenty?

Nie trzeba, zapisy odbywają się wyłącznie drogą internetową przez wypełnienie formularza na stronie www.daradom.pl i wpłacenie zaliczki na konto.

Czy jeśli jedna osoba ma już zaświadczenie z ukończonego kursu w szkole a druga nie, to musimy być razem na tym kursie?

Kurs prowadzony jest metodą warsztatową. Po ogólnym wprowadzeniu narzeczeni mają czas na pracę indywidualną, a następnie omawiają wspólnie dany temat. Kurs pomaga dobrze przygotować się i rozeznać decyzję o zawarciu małżeństwa. Dlatego ważne jest uczestnictwo OBOJGA NARZECZONYCH w CAŁOŚCI kursu.

Skąd mam wiedzieć czy zaliczka doszła?

Nie wysyłamy potwierdzenia otrzymania zaliczek. Odnotowujemy na liście datę i kwotę, która została przez Państwa przesłana na konto i w dniu rozpoczęcia Kursu pobieramy pozostałe pieniądze.

Gdzie dokładnie odbywa się kurs?

Kurs odbywa się w budynku Duszpasterstwa Akademickiego, ul. Górnicza 2, który zlokalizowany jest za kościołem św. Jadwigi Królowej przy ul. Rapackiego 6 (wjazd znajduje się pomiędzy budynkiem kościoła i przedszkola). Ilość miejsc parkingowych jest ograniczona.

Jeśli jesteśmy spoza Radomia to też możemy zapisać się na kurs?

Weekendowe Kursy Przedmałżeńskie prowadzone przez Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu są otwarte dla wszystkich, bez względu na przynależność do parafii czy diecezji. Warunkiem jest wypełnienie formularza i wpłacenie zaliczki.

PRZED PRZESŁANIEM ZALICZKI PROSIMY O UPEWNIENIE SIĘ NA STRONIE CZY NA DANY TERMIN SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA.

2020-09-29T01:04:48+02:00
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK