Loading...
O nas2021-07-08T20:38:41+02:00

Nasza Misja

Duszpasterstwo Akademickie to wspólnota studentów, profesorów, wykładowców i pracowników – w której uczymy się odkrywania Boga w drugim człowieku, poznajemy siebie nawzajem, odnajdujemy swoje miejsce w Kościele i przygotowujemy się do realizacji swojego powołania życiowego.

Spotkania modlitewne

Bez modlitwy Duszpasterstwo Akademickie nie mogłoby istnieć.

Spotykamy się na roratach, majówkach, organizujemy uwielbienia, gromadzimy się, aby wspólnie odmawiać różaniec. Nie ma wątpliwości, że to właśnie wspólna modlitwa jednoczy nas najbardziej!

Nasi Duszpasterze

ks. dr Mariusz Wilk
ks. dr Mariusz Wilk
ks. mgr lic. Adrian Jakubiak
ks. mgr lic. Adrian Jakubiak

Nasi Liderzy AWJ

Ewa Pawłowska
Ewa Pawłowska
Funkcję jako liderka AWJ, traktuje jak podróż, dzięki której rozkochuje Jezusa Chrystusa, poznaje nowych ludzi, jak też odkrywam i wzbogacam swoje wnętrze. Studiuję pielęgniarstwo. Uwielbiam szybką jazdę, pikantne gotowanie i zakupy. Jestem mistrzem w bałaganiarstwie.
Marcin Hernik
Marcin Hernik

Odpowiedzialni za nasze inicjatywy

Urszula Murawska
Urszula MurawskaSchola
Marcin Hernik
Marcin HernikStrongmeni
Klaudia Kutkowska
Klaudia KutkowskaCałkiem Inna
Maciej Rutkowski
Maciej RutkowskiPoznajki
Studiuję mechatronikę na WAT. Moją główną pasją jest muzyka, jestem fanem Lady Pank, gram na gitarze i nerwach. Nie pogardzę spontaniczną wyprawą w góry czy wypadem motocyklowym. Dobra książka to też częsty gość w moich rękach.
Michał Utkowski
Michał UtkowskiAWJ Dinozaury
Lubię aktywie spędzać czas. Pracuje w gospodarstwie rolnym specjalizując się w uprawach warzyw w tunelach foliowych. Zaopatruję nasz lokalny rodzinny sklep spożywczy.
Paulina Wieczorek
Paulina WieczorekAWJ Absolwenci
Pracuję w sklepie, gdzie doradzam klientom między innymi, jaką wybrać umywalkę do swojej łazienki czy zlew do kuchni. Odpowiadam także za social media firmy. Uwielbiam śpiew, koncerty, teatr, mecze siatkarskie i piłkarskie. Działania jako wolontariusz sportowy sprawiły, że lubię zwiedzać europejskie stadiony piłkarskie.

Jezus zaraz przemówił do nich: Odwagi! Ja jestem, nie bójcie się!

(Mt 14,27)

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

Św. Jan Paweł II

[Boże], proszę przemień mnie, bym posłuszny Twemu Słowu,
szedł z odwagą, tam gdzie Ty chcesz i głosił ,że “Zbawienie jest u Pana!”

z modlitwy Akademickiej Wspólnoty Jonasza
Przyjdź i spotkaj się z nami !
Ta strona używa plików Cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. OK