| Zakończyliśmy zapisy na Weekendowe i całoroczne Kursy Przedmałżeńskie.
1801
post-template-default,single,single-post,postid-1801,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,smooth_scroll,,wpb-js-composer js-comp-ver-4.1.2,vc_responsive

Blog

Zakończyliśmy zapisy na Weekendowe i całoroczne Kursy Przedmałżeńskie.

  |   Bez kategorii   |   No comment

Dziękujemy za ogromne zainteresowanie weekendowymi kursami przedmałżeńskimi. W roku akademickim 2017/18 zakończyliśmy już zapisy na poszczególne edycje kursów. Nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej osób. Nowe terminy pojawią się na stronie we wrześniu 2018.

Tym, którzy się zapisali przypominamy terminy kursów:

Spotkania odbywać się będą w ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu (os. Akademickie) w następujących terminach:

II 16-17.02.2018 (weekend A) 02-03.03. 2018 (weekend B) 

III 14-15.04.2018 (weekend A) 27-28.04.2018 (weekend B)

IV. 25-26.05.2018 (weekend A) 08-09.06.2018 (weekend B)

Spotkania prowadzone będą według następującego harmonogramu: Piątek 18.00-21.00; Sobota 9.00-18.00 lub niedziela 9.00-18:00.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (przeczytaj koniecznie!)

Czy można wybrać dwa różne terminy z danego kursu. Np. A w marcu, a B w czerwcu?

Oba spotkania w ramach danego kursu stanowią całość i są ze sobą powiązane. Nie ma możliwości wybrania dwóch różnych terminów. W przypadku niemożności uczestnictwa w całym kursie prosimy o wybranie innej formuły przygotowania do małżeństwa. Informację uzyskają Państwo w swojej parafii.

Co trzeba ze sobą zabrać?

Nie musicie nic ze sobą zabierać. Wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia kursu otrzymasz podczas pierwszego spotkania.

Gdzie, kiedy i komu wpłacić resztę pieniędzy?

Pozostałą kwotę trzeba wpłacić w dniu rozpoczęcia kursu. Recepcja czynna jest 15 minut przed rozpoczęciem pierwszego spotkania, a także po zakończeniu pierwszego dnia zajęć. Prosimy o punktualne przybycie.

Czy musimy być na wszystkich spotkaniach, czy można dołączyć w sobotę?

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu jest udział obojga narzeczonych we wszystkich spotkaniach (tzw. modułach tematycznych). Każdy z omawianych tematów jest tak samo ważny dla przyszłości Waszego małżeństwa, a wszystkie razem stanowią całość. W przypadku niemożności uczestnictwa w całym kursie prosimy o wybranie innej formuły kursu w ramach przygotowania do małżeństwa. Informację uzyskają Państwo w swojej parafii.

Czy można się jeszcze wyjątkowo zapisać na kurs pomimo braku miejsc?

Ilość miejsc na kurs jest ograniczona. Każda para potrzebuje przestrzeni na swobodną rozmowę dotyczącą omówionego tematu. Z uwagi na warunki lokalowe nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej niż 25 par na dany termin. Nie przyjmujemy par na listę rezerwową.

Czy trzeba pojawić się wcześniej w kancelarii i dostarczyć jakieś dokumenty?

Nie trzeba, zapisy odbywają się wyłącznie drogą internetową przez wypełnienie formularza na stronie www.daradom.pl i wpłacenie zaliczki na konto.

Czy jeśli jedna osoba ma już zaświadczenie z ukończonego kursu w szkole a druga nie, to musimy być razem na tym kursie?

Kurs prowadzony jest metodą warsztatową. Po ogólnym wprowadzeniu narzeczeni mają czas na pracę indywidualną, a następnie omawiają wspólnie dany temat. Kurs pomaga dobrze przygotować się i rozeznać decyzję o zawarciu małżeństwa. Dlatego ważne jest uczestnictwo OBOJGA NARZECZONYCH w CAŁOŚCI kursu.

Skąd mam wiedzieć czy zaliczka doszła?

Nie wysyłamy potwierdzenia otrzymania zaliczek. Odnotowujemy na liście datę i kwotę, która została przez Państwa przesłana na konto i w dniu rozpoczęcia Kursu pobieramy pozostałe pieniądze.

Gdzie dokładnie odbywa się kurs?

Kurs odbywa się w budynku Duszpasterstwa Akademickiego, ul. Górnicza 2, który zlokalizowany jest za kościołem św. Jadwigi Królowej przy ul. Rapackiego 6 (wjazd znajduje się pomiędzy budynkiem kościoła i przedszkola). Ilość miejsc parkingowych jest ograniczona.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.