Czyszczenie olejowanych mebli drewnianych

Meble wykonane z takich materiałów jak drewno są niezwykle trwałe i solidne. Pasują do każdego rodzaju wnętrza. Są naturalne i odznaczają się wysokim poziomem elegancji, dlatego klienci tak chętnie decydują się na ich zakup. Obecnie sklepy meblowe oferują nam duży wybór takich mebli. Wśród sklepowego asortymentu możemy znaleźć olejowane meble drewniane.

Używane przez producentów oleje do impregnacji drewna pochodzą z naturalnych źródeł, co wpływa na ekologiczny charakter tych mebli. Odznaczają się one wysokim połyskiem i wyglądają bardzo dostojnie, szczególnie drewniane stoły do salonu. Olej, który wnika w struktury włókien drewna powoduje, iż stają się one odporne na wnikanie zabrudzeń i plam. Wilgoć nie jest wstanie przedostać się w struktury włókien drewna.Na olejowanych powierzchniach kurz nie osiada tak łatwo jak w przypadku innych powierzchni.

Aby jednak zachować niepowtarzalny charakter tych mebli, pamiętajmy, że musimy systematycznie je czyścić. Wystarczy zwykła zwilżona ściereczka, jeżeli chcesz się pozbyć plam lub zabrudzeń możesz użyć zwykłego płynu do naczyń. Mimo, iż takie drewniane meble są zakonserwowane olejem unikaj silnych środków chemicznych, które mogą uszkodzić powierzchnię drewna.