Ile kosztują meble ogrodowe?

W przypadku wielu zakupów to cena jest głównym, podstawowym kryterium wyboru. Zanim w ogóle zorientujesz się w tym, czy te meble ogrodowe, na które aktualnie patrzysz, zdołają wkomponować się w twoją posesję i przede wszystkim sam ogród, zechcesz na pewno spojrzeć na dołączoną do nich karteczkę, aby zobaczyć, czy w ogóle możesz o nich myśleć.

Nie każdy może sobie pozwolić na to, co po prostu mu się podoba. Nie każdy może więc celować w luksusowe zestawy mebli ogrodowych za kilkanaście czy kilkadziesiąt tysięcy złotych. Całe szczęście ceny tego typu kompletów nie muszą być aż tak wysokie. Oczywiście rzadko kiedy są one zupełnie niskie, ale miej na uwadze to, że akurat meble do ogrodu kupujesz na lata, tak więc koniec końców wcale nie przeznaczasz na nie aż tak dużo, jak to by się mogło wydawać, bo jest to jednak efektywna i opłacalna inwestycja.

Teraz zajmijmy się konkretami. Za standardowy komplet mebli ogrodowych, składający się np. ze stołu i czterech krzeseł, trzeba dać przynajmniej te pięćset złotych. Jest to cena minimalna i akurat w tym przypadku bardzo niska. Za nią otrzymasz więc naprawdę minimalistyczny zestaw, który może okazać się wystarczający dla miejskiego ciasnego balkonu, ale raczej nie spełni potrzeb sześcioosobowej rodziny. Na ogół te większe zestawy są znacznie droższe. W ich przypadku musisz liczyć się z wydatkiem rzędu tysiąca kilkuset złotych.

Pamiętaj też, że cena w przypadku mebli ogrodowych zależy przede wszystkim od ich materiału wykonania. Najdroższe zawsze będą komplety tworzone z gatunków egzotycznych, najtańsze natomiast te plastikowe bądź aluminiowe. Kompromisem jest tutaj drewno. Pomimo tego, że ma ono naprawdę niezłe i nieraz zupełnie wystarczające właściwości, to na tle konkurujących z nim tworzyw może wyróżnić się właśnie dość atrakcyjną ceną. Drewniane meble ogrodowe są tańsze od tych z technorattanu. Jest to jednak jakiś powód, dla którego warto o nich pomyśleć.