Jak usunąć tłuszcz z mebli?

Sprzątanie nie należy może do najprzyjemniejszych czynności, ale od czasu do czasu każdy z nas musi się nim zająć. Warto wtedy wykorzystać różne domowe sposoby, które nierzadko są tak samo skuteczne jak droga i szkodliwa dla środowiska chemia. Gruntowne porządki rozpocznijmy od dokładnego oczyszczenia mebli. Najprawdopodobniej w wielu ich miejscach dostrzeżemy tłuste plamy, których zechcemy się od razu pozbyć. A oto sposoby, dzięki którym bardzo szybko to uczynimy. Są sprawdzone i efektywne, a zarazem na tyle neutralne, że na pewno nie zaszkodzą meblom.

Na sam początek w ruch idzie ocet. To jedna z tych substancji, która znakomicie odnajduje się w roli domowego środka czyszczącego. Domowe sposoby na tłuszcz niemalże zawsze uwzględniają wykorzystanie octu. Aby zrobić z niego użytek, wystarczy, że przelejemy go do butelki z atomizerem i następnie wymieszamy z niewielką ilością ciepłej wody. Taką miksturą spryskajmy wszystkie tłuste plamy. Poczekajmy kilka minut i następnie wytrzyjmy je zmoczoną gąbką. Na sam koniec raz jeszcze przetrzyjmy meble czystą ściereczką i wytrzyjmy je do sucha ręcznikiem papierowym.

Domowe sposoby na tłuszcz równie często wykorzystują działanie sody oczyszczonej. To produkt wprost idealny do czyszczenia różnych tłustych zabrudzeń. Pamiętajmy jednak, by nigdy nie stosować samej sody. Ma ona tak silne działanie, że przed jej użyciem koniecznie należy ją wymieszać w sporej ilości ciepłej wody. Stworzoną w ten sposób pianę nakładajmy gąbką lub ściereczką na zabrudzenia i pocierajmy je tak długo, aż wszystkie plamy znikną. Sprzątanie zakończmy wytarciem mebli na mokro. Następnie je osuszmy i cieszmy się ich wspaniałym wyglądem oraz idealnym stanem.